Silent Run Show Series - Summer I

Charleston, SC

August 14, 2021


Pre-Childrens Hunter
  Horse Owner Points
Champion Caesar . CAMWOOD FARM 15.00
Long Stirrup Hunter
  Horse Owner Points
Champion Sir William Erin LeCompt 15.00
Low Hunter
  Horse Owner Points
Champion Winsome Rhapsody Suzanne Hays 15.00
Reserve Charlie Boy Kate Mentag 10.00
Walk Trot
  Horse Owner Points
Champion Gayfields Magic Me Gracyn Thomas 15.00
Champion Rosemary Numnum 15.00
Champion Unknown Horse Alcy Cazana 15.00

Class: 2 - W/T Poles O/F    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
4 Rosemary Numnum 6.00
6 Hollis Cazana, Riverman 4.00

Class: 2 - W/T Poles O/F    Entries: 9

Place Horse/Rider Points
2 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 8.00
3 Sutton Duffey, Hot Fudge Sundae 7.00

Class: 3 - W/T Poles O/F    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
2 Rosemary Numnum 8.00
3 Hollis Cazana, Riverman 7.00

Class: 3 - W/T Poles O/F    Entries: 9

Place Horse/Rider Points
3 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 7.00

Class: 4 - W/T Poles Flat    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
1 Hollis Cazana, Riverman 10.00
4 Rosemary Numnum 6.00

Class: 4 - W/T Poles Flat    Entries: 9

Place Horse/Rider Points
2 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 8.00
6 Sutton Duffey, Hot Fudge Sundae 4.00

Class: 6 - W/T Cross Rails O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Alcy Cazana 10.00
5 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 5.00
6 Sutton Duffey, Hot Fudge Sundae 4.00

Class: 6 - W/T Cross Rails O/F    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
1 Rosemary Numnum 10.00

Class: 7 - W/T Cross Rails O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Alcy Cazana 10.00
2 Sutton Duffey, Hot Fudge Sundae 8.00
6 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 4.00

Class: 7 - W/T Cross Rails O/F    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
2 Beth Bankemper, Swedish Chef 8.00
4 Rosemary Numnum 6.00

Class: 8 - W/T Cross Rails Flat    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Alcy Cazana 10.00
3 Gracyn Thomas, Gayfields Magic Me 7.00
4 Sutton Duffey, Hot Fudge Sundae 6.00

Class: 8 - W/T Cross Rails Flat    Entries: 7

Place Horse/Rider Points
2 Rosemary Numnum 8.00
3 Swedish Chef 7.00

Class: 9 - Green Rider O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
6 Sophie Harris, Riverman 4.00

Class: 9 - Green Rider O/F    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
2 Alcy Cazana 8.00
3 Ava Gosnell, Hidden Treasure 7.00
4 Rosemary Numnum 6.00
5 Beth Bankemper, Swedish Chef 5.00

Class: 10 - Green Rider O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
5 Sophie Harris, Riverman 5.00

Class: 10 - Green Rider O/F    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
2 Rosemary Numnum 8.00
3 Ava Gosnell, Hidden Treasure 7.00
4 Swedish Chef 6.00

Class: 11 - Green Rider Flat    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
4 Sophie Harris, Riverman 6.00

Class: 11 - Green Rider Flat    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
2 Rosemary Numnum 8.00
3 Alcy Cazana 7.00
4 Ava Gosnell, Hidden Treasure 6.00

Class: 18 - Special Hunter 2' O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 LF Fox in Sox, Katie Lepp 10.00
2 Grey Goose 8.00

Class: 19 - Special Hunter 2' O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 LF Fox in Sox, Katie Lepp 10.00
2 Grey Goose 8.00

Class: 28 - Long Stirrup Hunter O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
2 Sir William 8.00
3 Baker's Man, Hannah Dodson 7.00
5 Grey Goose 5.00
6 Tim Tam Tilly, Emma Johnson 4.00

Class: 29 - Long Stirrup Hunter O/F    Entries: 6

Place Horse/Rider Points
1 Sir William 10.00
4 Baker's Man, Hannah Dodson 6.00
5 Tim Tam Tilly, Emma Johnson 5.00
6 Grey Goose 4.00

Class: 30 - Long Stirrup Equitation O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Scarlett Nichols 10.00
3 Hannah Dodson, Baker's Man 7.00

Class: 31 - Long Stirrup Hunter Flat    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Sir William 10.00
3 Baker's Man, Hannah Dodson 7.00
4 Tim Tam Tilly, Emma Johnson 6.00

Class: 32 - Long Stirrup Equitation Flat    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Hannah Dodson, Baker's Man 10.00
3 Scarlett Nichols 7.00

Class: 42 - Special Hunter 2'3 O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Winsome Rhapsody, Janelle Harcus 10.00
2 Grey Goose 8.00
4 Charlie Boy, Janelle Harcus 6.00

Class: 43 - Special Hunter 2'3 O/F    Entries: 3

Place Horse/Rider Points
1 Winsome Rhapsody, Janelle Harcus 10.00
3 Charlie Boy, Janelle Harcus 7.00

Class: 44 - Special Hunter 2' & 2'3 Flat    Entries: 5

Place Horse/Rider Points
1 Winsome Rhapsody, Janelle Harcus 10.00
2 Charlie Boy, Kate Mentag 8.00
3 LF Fox in Sox, Katie Lepp 7.00

Class: 45 - Pre-Child/Adult Hunter O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Mystique, Tucker Lecompte 10.00
2 Caesar, Kaidance Kolb 8.00

Class: 46 - Pre-Child/Adult Hunter O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Caesar, Kaidance Kolb 10.00
2 Mystique, Tucker Lecompte 8.00

Class: 47 - Pre-Child/Adult Hunter Flat    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
2 Mystique, Tucker Lecompte 8.00
3 Caesar, Kaidance Kolb 7.00

Class: 54 - Modified Child/Adult Hunter O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Treme, Madi Gibson 10.00
2 Stairway to Heaven, Amanada Ney 8.00
3 Lady Jane Grey, Carlye Reese 7.00

Class: 55 - Modified Child/Adult Hunter O/F    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Treme, Madi Gibson 10.00
2 Lady Jane Grey, Carlye Reese 8.00
3 Stairway to Heaven, Amanada Ney 7.00

Class: 57 - Modified Child/Adult Hunter Flat    Entries: 4

Place Horse/Rider Points
1 Stairway to Heaven, Amanada Ney 10.00
2 Treme, Madi Gibson 8.00
3 Lady Jane Grey, Carlye Reese 7.00

Class: 59 - SRF Hunter Derby (2'6)    Entries: 8

Place Horse/Rider Points
1 Stairway to Heaven, Amanada Ney 20.00
2 Treme, Madi Gibson 16.00
3 Lady Jane Grey, Carlye Reese 14.00
4 Caesar, Kaidance Kolb 12.00

Provided by OrgPro


Top